Ciekawa książka,  Światy równoległe

Jak się odnaleźć w krainie szarlatanów?

XXI wiek

Łukasz Lamża, doktor filozofii oraz pracownik Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych Uniwersytetu Jagiellońskiego oddaje do rąk czytelnika publikację niezwykle istotną – “Światy równoległe” (https://www.taniaksiazka.pl/swiaty-rownolegle-czego-ucza-nas-plaskoziemcy-homeopaci-i-rozdzkarze-lukasz-lamza-p-1328254.html). Z dokładnością przeprowadza nas przez świat internetowych pseudo znawców i szarlatanów, specjalistów od wszystkiego i niczego. W bardzo dobry sposób tłumaczy, skąd na świecie wzięło się tyle teorii, niemających najmniejszego odniesienia do świata nauk fizycznych i przyrodniczych. Ba! Większość z nich zaprzecza logice, a metody działań i prezentowane sposoby działania mogą się okazać zgubne dla naszego zdrowia.

Autor opublikował już kilka książek, w większości dotykających zagadnień filozoficznych i opisujących prawidła fizyki. Opisywał już granice kosmologii, zależności między teorią względności a filozofią oraz także kilka książek badających zagadnienia wszechświata. Najnowsza publikacja jest stworzona alfabetycznie, to swoisty poradnik naukowy, który punkt po punkcie przeprowadza nas przez najdziwniejsze i najbardziej absurdalne teorie (w tym spiskowe) i w bardzo rzeczowy sposób tłumaczy czytelnikowi dlaczego powinien odwoływać się w swoich założeniach wyłącznie do nauki.

Świat jest pełen krzykaczy

Faktycznie, im więcej czasu spędzimy śledząc fora internetowe, im mocniej zgłębimy zamieszczane pod artykułami komentarze, tym więcej dziwnych odpowiedzi znajdziemy. Wiele ludzi tłumaczy odwrót od znanych prawideł naukowych jako próbę weryfikacji i poszukiwań nowych odpowiedzi na zbyt dawno zadane pytania. W gąszczu sprzecznych informacji bardzo łatwo się pogubić, czytelnik może być skonfundowany, czyja prawda jest tą jedyną, właściwą. Z pomocą przychodzi publikacja Lamży, która obnaża bezsensowność prezentowanych teorii, jednocześnie trzymając się dyskursu naukowego, nie starając się z nich szydzić. To czytający powinien wyrobić sobie opinię na ich temat, a po tak dobrze dobranym materiale badawczym nie możemy mieć wątpliwości, że stanie po stronie autora.

Z książki dowiemy się skąd i dlaczego wyrasta ruch antyszczepionkowców i dlaczego jest tak bardzo niebezpieczny, kim są płaskoziemcy i jaką mają teorię na temat wyglądu planety, kto wierzy w reptilian (zmutowane gady próbujące przejąć Ziemię) oraz jak cienka linia oddziela medycynę holistyczną od oszustwa. Poznamy też teorię na temat zmian zdrowotnych uzyskiwanych hipnozą, czym jest pamięć wody i totalna biologia (uznawanie świata na zasadzie działających konfliktów). Dla czytelnika niewierzącego w żadne z powyższych publikacja stanowić będzie doskonałe uzupełnienie jego teorii. Dla niezdecydowanych sugerujemy, by po książkę sięgnąć jak najprędzej.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com